O MNIE

SONY DSC

Jadwi, Jadźka, Ania czyli Anna Jadwiga Matelska – to ja!

Świat mnie wabi. Od kilku lat podróżuję na własną rękę, odwiedziłam ponad 30 krajów na 5 różnych kontynentach. Mieszkałam w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i w dalekim Kuala Lumpur, a niedawno zrealizowałam wieloletnie marzenie – przeprowadziłam się do Kolumbii i aktualnie moim domem jest malownicze pueblo Icononzo w stanie Tolima. Na Facebooku i Instagramie pokazuję urywki swojej codzienności w Ameryce Południowej 🙂

Z wykształcenia historyczka i dziennikarka, zawodowo kręci mnie PR, marketing, turystyka i zarządzanie projektami (bywam chorobliwie zorganizowana).

Gdy podróżuję, zachwycam się światem i ludźmi. Lubię wnikać i dociekać, interesują mnie lokalne społeczności, ich kultury i zwyczaje, ale w pełni szczęśliwa czuję się dopiero na łonie natury. Na blogu staram się promować idee tolerancji, otwartości i świadomego podróżowania, a także szacunek dla przyrody, wegetarianizm i weganizm. Więcej o ideologii Random Travel Stories TU.

Motto:

Najtrudniej jest przeżyć następne pięć minut. Życie – to jest następne pięć minut.
A jednak robimy wszystko, żeby o tym nie myśleć. Plany, nadzieje, lęki – dotyczą przyszłych tygodni, miesięcy, lat, a nawet dziesięcioleci. W nich wyłącznie żyjemy, czyli nie żyjemy, ale wyobrażamy sobie życie. Ze strachu przed następnymi pięcioma minutami? Czy z nudów? Bo następne pięć minut prawie zawsze jest bardzo nieefektowne. Najczęściej trzeba coś przełożyć z miejsca na miejsce, a potem z powrotem na to samo miejsce, wstać, usiąść, zareagować.
A jednak nie ma innego życia, tylko najbliższe pięć minut. Reszta to wyobraźnia.

– S. Mrożek

Kontakt: randomtravelstories@gmail.com