O MNIE

SONY DSC

Jadwi, Jadźka, Ania czyli Anna Jadwiga Matelska – to ja!

Świat mnie wabi. Od kilku lat podróżuję na własną rękę, zdążyłam zakochać się w Ameryce Południowej, potem przez dwa lata mieszkałam i pracowałam w Malezji. W międzyczasie zwiedzałam Azję Południowo-Wschodnią, Australię i Nową Zelandię – opowieści z tych wypraw w przygotowaniu! Po czym dla odmiany osiadłam w Krakowie i aktualnie odkrywam od nowa uroki naszego pięknego kraju.

Z wykształcenia historyczka i dziennikarka, zawodowo kręci mnie PR, marketing i zarządzanie projektami (bywam chorobliwie zorganizowana). Robię w książkach.

Gdy podróżuję, zachwycam się światem i ludźmi. Lubię wnikać i dociekać, interesują mnie lokalne społeczności, ich kultury i obyczaje, ale w pełni szczęśliwa czuję się dopiero na łonie natury. Na blogu staram się promować idee tolerancji, otwartości i świadomego podróżowania, a także szacunek dla przyrody i wegetarianizm. Więcej o ideologii Random Travel Stories TU.

Motto:

Najtrudniej jest przeżyć następne pięć minut. Życie – to jest następne pięć minut.
A jednak robimy wszystko, żeby o tym nie myśleć. Plany, nadzieje, lęki – dotyczą przyszłych tygodni, miesięcy, lat, a nawet dziesięcioleci. W nich wyłącznie żyjemy, czyli nie żyjemy, ale wyobrażamy sobie życie. Ze strachu przed następnymi pięcioma minutami? Czy z nudów? Bo następne pięć minut prawie zawsze jest bardzo nieefektowne. Najczęściej trzeba coś przełożyć z miejsca na miejsce, a potem z powrotem na to samo miejsce, wstać, usiąść, zareagować.
A jednak nie ma innego życia, tylko najbliższe pięć minut. Reszta to wyobraźnia.

– S. Mrożek

Kontakt: randomtravelstories@gmail.com